مانومتر پکنز ترکیه PAKKENS

4.6/5 - (40 امتیاز)

عملکرد مانومتر

از مانومتر برای اندازه گیری فشار ، تجزیه و تحلیل نیروی وارد شده توسط یک سیال (مایع یا گاز) بر روی سطح استفاده می شود. فشار به طور معمول در واحد نیرو یا واحد سطح اندازه گیری می شود. تکنیک های زیادی برای اندازه گیری فشار و خلا وجود دارد. به ابزارهایی که برای اندازه گیری و نمایش فشار در یک واحد انتگرال استفاده می شوند فشار سنج یا مانومتر گفته می شود. مانومتر را با نام های دیگری مثل فشار سنج یا در پزشکی دماسنج نیز شناخته می شوند. در کل مانومتر ها وسیله ای هستند که توانایی اندازه گیری فشار وارد شده بر مایع را دارند.

شرکت پرتوتکنیک تنها نماینده رسمی مانومتر پکنز ترکیه در ایران می باشد.

گیج اختلاف فشار پکنز

گیج اختلاف فشار پکنز

کد **080160

مانوستات-دو-کنتاکت-پکنجز

مانوستات دو کنتاکت پکنز

کد **10011071

گیج-هموژنیزه-پکنز--صفحه-۱۰-سانتی-متر-استیل

گیج هموژنیزه پکنز ترکیه صفحه ۱۰ سانتی

کد **10014111

هیدرومتر-پکنز-عمودی،-صفحه-۱۰-سانتی

گیج هیدرومتر پکنز ترکیه صفحه 10 سانتی

کد **10030001

مانومتر-دنباله-دار-کیجی-صفحه-4

مانومتر دنباله دار پکیجی پکنز

کد 0401000905

مانومتر-میلی-بار-صفحه-10-سانتی-استیل-پکنز

مانومتر میلی بار صفحه 10 سانتی استیل

کد **10013101

مانومتر میلی بار صفحه 10 سانتی و روغنی پکنز

فشار سنج میلی بار صفحه 10 سانتی و روغنی پکنز

کد **10013011

مانومتر-میلی-بار-صفحه-16-سانتی-پکنز

مانومتر میلی بار صفحه 16 سانتی پکنز

کد **16013001

mc-100

فشار سنج میلی بار صفحه 10 سانتی پکنز

کد **10013001

مانومتر-میلی-بار-صفحه-6-سانتی-پکنز

مانومتر میلی بار صفحه 6 سانتی عمودی پکنز

کد **06313001

مانومتر-میلی-بار-صفحه-10-افقی-پکنز

مانومتر میلی بار صفحه 10 سانتی افقی

کد **10013002

مانومترهای-صفحه-10-سانتی-افقی-روغنی-پکنز

مانومترصفحه 10 سانتی افقی روغنی پکنز

کد **10010012

مانومتر-صفحه-6-سانتی-افقی--روغنی-پکنز

مانومتر صفحه 6 سانتی افقی روغنی پکنز

کد **06310012

مانومترهای-صفحه-۵-سانتی-افقی-روغنی-پکنز

فشار سنج صفحه ۵ سانتی افقی روغنی پکنز

کد **05010012

مانومترهای صفحه 6 سانتی افقی و خشک بست دار پکنز

مانومتر صفحه 6 سانتی افقی و خشک بست دار پکنز

کد **06320003

مانومتر صفحه 6 سانتی افقی و خشک بست دار پکنز

مانومتر صفحه 6 سانتی افقی پکنز

کد **06310002

مانومتر صفحه-5-سانتی-افقی-خشک-پکنز

مانومتر صفحه 5 سانتی افقی خشک پکنز

کد **05010002

مانومتر صفحه 5 سانتی عمودی و روغنی پکنز

مانومتر صفحه 5 سانتی عمودی و روغنی پکنز

کد **05010011

مانومتر های صفحه 4 سانتی افقی پکنز

مانومتر صفحه 4 سانتی افقی پکنز

کد **04010002

مانومتر صفحه 16 سانتی و روغنی پکنز

مانومتر صفحه 16 سانتی و روغنی پکنز

کد **16010011

مانومترهای صفحه 6 سانتی و روغنی پکنز

مانومتر صفحه 6 سانتی و روغنی پکنز

کد **06310011

مانومتر صفحه 10 سانتی و روغنی پکنز

مانومتر صفحه 10 سانتی و روغنی پکنز

کد **10010011

مانومتر صفحه 25 سانتی پکنز خشک

فشار سنج صفحه 25 سانتی پکنز خشک

کد **25011001

مانومتر صفحه 16 سانتی پکنز خشک

مانومتر صفحه 16 سانتی پکنز خشک

کد **16010071

مانومتر صفحه 10 سانتی پکنز

مانومتر صفحه 10 سانتی پکنز

کد **10010001

مانومتر صفحه 4 سانتی عمودی و خشک پکنز

فشار سنج صفحه 4 سانتی عمودی و خشک پکنز

کد **04010001

مانومتر صفحه 10 سانتی افقی پکنز

مانومتر صفحه ۱۰ سانتی افقی (اتصال از پشت) و خشک پکنز

کد **10010002

مانومتر صفحه ۶ سانتی عمودی (اتصال از زیر) و خشک پکنز

مانومتر صفحه ۶ سانتی عمودی (اتصال از زیر) و خشک پکنز

کد **06310001

مانومتر صفحه 5 سانتی عمودی و خشک پکنز

مانومتر صفحه 5 سانتی عمودی و خشک پکنز

کد **05010001

تست گيج صفحه ١٦ پكنز

کد

**16012001

مانومتر ص١٠ عمودی استیل

فشار سنج ص١٠ عمودی استیل

کد

**10011121

مانومتر ص٦ عمودی استیل

مانومتر ص٦ عمودی استیل

کد

**06310121

کاربرد مانومتر

موارد زیر کاربرد اصلی مانومتر است:

 • در تعمیر و نگهداری سیستم های گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و سیستم های گاز استفاده می شود.
 • از آن برای ساخت پل ، استخر و سایر اهداف مهندسی استفاده می شود.
 • در پیش بینی آب و هوا استفاده می شود.
 • در کاربردهای بالینی مانند اندازه گیری فشار خون و فیزیوتراپی

درباره گیج فشار

گیج سنج فشار سنجی است که برای اندازه گیری فشارهای کمتر از فشار جوی محیط که به عنوان نقطه صفر تنظیم می شود ، در مقادیر منفی استفاده می شود (به عنوان مثال: −15 psig یا −760 mmHg برابر با خلا total کل). بیشتر گیج ها فشار را نسبت به فشار اتمسفر به عنوان نقطه صفر اندازه گیری می کنند ، بنابراین این شکل از خواندن به سادگی “فشار گیج” یا مانومتر نامیده می شود. با این حال ، هر چیزی بیشتر از خلا کامل از نظر فنی نوعی فشار است. برای قرائت های بسیار دقیق ، به ویژه در فشارهای بسیار کم ، از گیجی که از خلا کامل به عنوان نقطه صفر استفاده می کند ، می توان قرائت فشار را در مقیاس مطلق استفاده کرد.

مانومتر پکنز ترکیه

برای بیش از 45 سال ، PAKKENS یک شرکت پیشرو در طراحی و ساخت انواع ابزار اندازه گیری فشار و دما ، گروه های هیدرولیک ، HVAC و محصولات بهداشتی و قطعات دقیق ماشین کاری شده مشتری است.

PAKKENS با بیش از 450 کارمند واجد شرایط و آموزش دیده در دو تأسیسات تولید کاملاً یکپارچه ، به تولیدکنندگان اصلی و کاربران نهایی در نفت و گاز ، مواد شیمیایی پتروشیمی ، مواد شیمیایی ، دارویی ، بیوتکنولوژی ، فرآوری مواد غذایی ، تهویه مطبوع ، ماشین سازی ، هیدرولیک ، کشاورزی ، ساخت و ساز خدمات ارائه می دهد. و صنایع خودروسازی خدمات ارائه می دهد.

PAKKENS علاوه بر تقویت مداوم حضور خود در خطوط تجاری موجود ، در چارچوب برنامه های رشد استراتژیک و پایداری خود به سرمایه گذاری در زمینه طراحی و ساخت محصولات با ارزش افزوده بالا و نوآورانه ادامه می دهد.

انواع مانومتر

اندازه گیری فشار برای طیف وسیعی از صنایع و کاربردها برای سالیان متمادی ضروری بوده است. حتی قبل از اختراع مانومترهای الکترونیکی مدرن ، ابزارهای مشابهی برای اندازه گیری فشار استفاده می شد. در نتیجه ، امروزه انواع مختلف مانومتر از جمله مدلهای آنالوگ و دیجیتال وجود دارد.

1- مانومتر دیجیتال:

این نوع مانومتر ها همان طور که از نام آن ها پیداست فشار اندازه گیری شده را به صورت عدد دیجیتالی بر روی یک صفحه نمایش، نمایش می دهند.

2- مانومتر روغنی:

همان طور که می دانید برخی از وسیله ها هستند که دائما در حال لرزشند و نمی توان آن ها را به طور ثابت نگه داشت به همین دلیل برای اندازه گیری فشار این نوع وسیله ها از فشارسنج هایی استفاده می شود که عقربه شان مقدار دقیق را نمایش دهد مانومتر روغنی از مانومترهایی می باشد که از ویژگی برخوردار است و می توان برای اندازه گیری فشار این نوع دستگاه ها از آن استفاده کرد.

3- مانومتر اکسیژن:

مانومتر اکسیژن که نام دیگر آن رگولاتور اکسیژن می باشد قطعه ای است که در قسمت بالایی کپسول اکسیژن نصب می شود وظیفه این قطعه این است که میزان اکسیژن ورودی و خروجی را اندازه گیری می کند و این امکان را به کاربر می دهد که بتواند خودش آن را تنظیم کند.

4- مانومترهای U-Tube

مانومترهای لوله U یکی از ساده ترین انواع موجود است. آنها یک نوع مانومتر آنالوگ هستند که معمولاً به عنوان ابزارهای اندازه گیری فشار افتراقی با جریان سنج ها مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب هنگام اندازه گیری اختلاف فشار در لوله های پیتوت ، نازل ها و دهانه های جریان هوا و سیستم های تهویه مورد استفاده قرار می گیرند.

مانومترهای لوله U از قسمتهای نسبتا کمی تشکیل شده است و معمولاً یکی از انواع ارزان تر مانومترها هستند ، اما جبران این امر این است که دقت می تواند ضعیف باشد. در نتیجه ، نباید از مانومتر u-tube برای اندازه گیری اختلاف فشارهای کوچک استفاده کرد و به جای آن از مانومتر جایگزین استفاده کرد. در نهایت ، هنگام کار با مانومترهای u-tube ، زاویه دید بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که خوانش تا حد امکان دقیق است.

5- میکرومومترها

میکرومومترها مشابه سایر انواع مانومترها هستند ، اما به طور خاص برای اندازه گیری اختلاف فشار بسیار کوچک طراحی شده اند. این ابزارها بسیار حساس هستند و برای خواندن دقیق و دقیق کوچکترین تفاوت ها مناسب هستند. اگرچه آنها برای اندازه گیری فشار دیفرانسیل استفاده می شوند ، اما میکرومومترها همچنین می توانند برای آزمایش یا تعادل سیستم ها و محاسبه سرعت یا سرعت جریان حجمی استفاده شوند.

6- مانومترهای شیب دار

مانومترهای شیب دار معمولاً برای اندازه گیری مایعات و گازهایی که فشار آنها بسیار کم است ، استفاده می شود. طراحی زاویه دار فشارسنج شیب دار آن را به ویژه برای این نقش مناسب می کند و امکان اندازه گیری دقیق را فراهم می آورد. با وجود این ، امروزه مانومترهای دیجیتالی به دلیل سطح بالای دقت و سهولت استفاده ترجیح داده می شوند.

7-مانومترهای دیجیتال

مانومترهای دیجیتال تا حد زیادی به یک هنجار تبدیل شده است و در حال حاضر به طور گسترده ای توسط متخصصان برای انواع برنامه های اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف مانومترهای آنالوگ ، مدلهای دیجیتال حاوی مبدل فشار هستند که تحت فشار منحرف می شوند. سپس دستگاه انحراف را به مقدار یک پارامتر الکتریکی تبدیل می کند که می تواند تشخیص داده شود و به نوبه خود به اندازه گیری فشار اندازه گیری شود ، بنابراین اندازه گیری را فراهم می کند.

مانومترهای دیجیتالی دقیق و خواندنی را می توان برای چندین رسانه استفاده کرد و همچنین می توان آنها را برای اطمینان از میزان بیشتری کالیبره کرد. مانومترهای اندازه گیری و دیجیتال مطلق دارای یک پورت اتصال واحد هستند – اندازه گیری اندازه گیری نسبت به فشار اتمسفر و خواندن مطلق نسبت به خلاء است. همچنین شایان ذکر است که برخی از مدلها امکان برقراری ارتباط بین مانومتر و رایانه را برای بارگیری سریع و آسان اندازه گیری ها و ضبط های ذخیره شده یا زنده فراهم می کنند.

مانومترهای دیجیتال به دلایل متعددی مفید هستند ، از جمله:

 • قابلیت حمل
 • آسان برای خواندن و استفاده
 • از وابستگی به مایعات مانومتری خودداری کنید
 • درجه و دقت بالا

سایر روش های انداز گیری فشار

روشهای دیگر اندازه گیری فشار شامل سنسورهایی است که می توانند فشار فشار را به یک نشانگر از راه دور یا یک سیستم کنترل (تله متری) منتقل کنند. در بیشتر تاریخ بشریت ، فشار گازهایی مانند هوا نادیده گرفته می شد ، یا انکار می شد ، یا به عنوان یک امر مسلم پذیرفته می شد ، اما از اوایل قرن 6 قبل از میلاد ، فیلسوف یونانی Anaximenes از Miletus ادعا کرد که همه چیز از هوا ساخته شده است که به سادگی با تغییر تغییر می یابد سطح فشار او می توانست تبخیر آب ، تبدیل شدن به گاز را مشاهده کند و احساس کند که این حتی در ماده جامد نیز اعمال می شود. هوای متراکم بیشتر باعث سرد شدن اجسام سنگین تر و سنگین تر شدن هوا و منبسط شدن هوا باعث ایجاد اجسام سبک و گرمتر می شود. این چیزی شبیه به چگالی گازها در هنگام گرم شدن کمتر و در هنگام خنک شدن از چگالی بیشتر است.

 

مانومترها برای چه مواردی قابل استفاده هستند؟

مانومترها عمدتا برای اندازه گیری فشار یک فرآیند نسبت به اتمسفر یا سایر فرایندها استفاده می شوند. آنها ابزارهای متنوعی هستند و در صنایع مختلف و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای مانومترها

مزایای اصلی مانومتر به شرح زیر است:

 • ساخت آن ساده است.
 • دقت بالایی دارد.
 • برای اندازه گیری فشار ، دما ، جریان و سایر متغیرهای فرایند استفاده می شود.

 

معایب مانومترها

در زیر معایب اصلی مانومتر ذکر شده است:

 1. مانومتر پاسخ دینامیکی کوچکتری دارد.
 2. آنها شکننده هستند و بنابراین قابلیت حمل کمی را ارائه می دهند.
 3. آنها دارای محدودیت های عملیاتی کوچکی هستند که در حدود 1000 کیلو نیوتن متر بر متر مربع است.
 4. چگالی مایع مانومتری بستگی به دما دارد. بنابراین ، ممکن است به دلیل تغییر دما خطاها رخ دهد.

آزمایش تورچیلی

در قرن هفدهم ، Evangelista Torricelli آزمایشاتی را با جیوه انجام داد که به او اجازه می داد حضور هوا را اندازه گیری کند. او یک لوله شیشه ای را که از یک سر آن بسته بود ، در یک کاسه جیوه فرو می برد و قسمت انتهایی آن را بیرون می آورد و قسمت انتهایی آن را غوطه ور نگه می دارد. وزن جیوه باعث پایین آمدن آن می شود و در انتهای آن خلا part جزئی باقی می ماند. این اعتقاد او را تایید کرد که هوا / گاز دارای جرم است و باعث ایجاد فشار بر روی چیزهای اطراف آن می شود. پیش از این ، نتیجه محبوب تر ، حتی برای گالیله ، این بود که هوا بدون وزن است و خلا is است که مانند یک سیفون نیرو ایجاد می کند. این کشف کمک کرد Torricelli به این نتیجه برسد:

ما در ته یک اقیانوس از عنصر هوا غوطه ور زندگی می کنیم ، که با آزمایش های بی چون و چرای دارای وزن شناخته شده است. این آزمایش که به آزمایش تورچیلی معروف است ، اساساً اولین فشار سنج مستند است. بلیز پاسکال دورتر رفت ، و خواهر شوهرش این آزمایش را در ارتفاعات مختلف روی یک کوه انجام داد و در حقیقت دریافت که هرچه در اقیانوس جو دورتر باشد ، فشار بیشتر می شود.

قیمت مانومتر

در رابطه با قیمت این نوع مانومتر ها نمی توان مبلغ ثابتی را مشخص کرد زیرا این نوع مانومترها با توجه به انواع و کاربردی که دارند دارای قیمت های متغیری هستند. برای خرید انواع مانومتر ها می توانید به پرتوتکنیک که دارنده ی نمایندگی پکنز ترکیه در ایران می باشد، مراجعه کنید.

جهت مشاهده قیمت مانومتر پکنز می توانید به صفحه مانومتر مورد نظر رفته و قیمت را مشاهده نمایید و یا با شماره های ما تماس حاصل بفرمایید.

نمایندگی مانومتر پکنز ترکیه

شرکت پرتو تکنیک تنها نماینده رسمی مانومتر پکنز ترکیه در ایران می باشد و تمامی محصولات پکنز در ایران توسط پرتوتکنیک ارائه می گردد. شما عزیزان می توانید قیمت مانومتر ارزان و مناسب را از ما بخواهید.

خدمات پس از فروش مانومتر پکنز ترکیه

پرتوتکنیک به عنوان تنها نماینده شرکت پکنز ترکیه، ارائه دهنده خدمات پس از فروش مانومتر پکنز ترکیه در ایران می باشد.

قیمت مانومتر بر اساس چه معیاری است؟

4.6/5 - (40 امتیاز)

قیمت مانومتر بر اسال انواع آنها و کشور سازنده متفاوت می باشد در بازار از مانومتر های چینی گرفته تا مانومتر های ایرانی و ترک را می توان پیدا کرد. بنابراین برای گرفتن بهترین قیمت مانومتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

تماس با ما

از کجا بفهمیم چه مانومتر مناسب ما است؟

4.6/5 - (40 امتیاز)

ممشخصات مانومتر عموما بر اساس نوع کار کرد و محل قرار گیری تقسیم بندی می شوند و از هم جدا می شوند. مثلا مانومتر صفه 6 سانت عمودی یا مانومتر صفحه 10 سانت افقی که هر کدام دارای مشخصاتی از جمله سایز ، مقدار اندازه گیری فشار که روی صفحه با bar یا psi مشخص شده. البته ما تلاش کردیم تمامی مشخصات و کاتالوگ هر محصول را جداگانه برای شما در سایت قرار دهیم تا به راحتی بتوانید مانومتر ها را با هم مقایسه نمایید.

بهترین مانومتر بازار کدام است؟

4.6/5 - (40 امتیاز)

در حال حاضر با توجه به وجود انواع مانومتر چینی و بی کیفیت موجود در بازار می توان بهترین برند های مانومتر موجود در ایران که هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت مناسب مصرف باشند به مانومتر رویگر ، اشکراف، پکنز و ایندومارت اشاره کرد.