ترمومتر پکنز PAKKENS

شرکت پرتوتکنیک تنها نماینده رسمی ترمومتر پکنز ترکیه در ایران می باشد.

دماسنج محیطی پکنز ترکیه

دماسنج محیطی پکنز ترکیه

کد 1004100001

ترموستات های صفحه 10 سانتی و استیل دو کنتاکت پکنز

ترموستات صفحه 10 سانتی و استیل دو کنتاکت پکنز

 100512** کد

ترموستات صفحه 10 سانتی دنباله ثابت پکنز

ترموستات صفحه 10 سانتی دنباله ثابت پکنز

 100511** کد

ترموستات های صفحه 6 سانتی تک کنتاکت پکنز

ترموستات صفحه 6 سانتی تک کنتاکت پکنز

060522** کد

ترمومتر صفحه 10 سانتی دنباله دار پکنز

ترمومتر صفحه 10 سانتی دنباله دار پکنز

 100532** کد

ترمومتر صفحه 6 سانتی دنباله دار

ترمومتر صفحه 6 سانتی دنباله دار

 060502** کد

ترمومتر صفحه 5 سانتی دنباله دار

ترمومتر صفحه 5 سانتی دنباله دار

کد 0505021405

ترمومتر صفحه 4 سانتی دنباله دار

ترمومتر صفحه 4 سانتی دنباله دار

 040502** کد

ترمومتر صفحه 16 سانتی عمودی پکنز

ترمومتر صفحه 16 سانتی عمودی پکنز

 160401** کد

ترمومتر صفحه 10 سانتی عمودی

ترمومتر صفحه 10 سانتی عمودی

 100401** کد

ترمومتر صفحه 16 سانتی افقی پکنز

ترمومتر صفحه 16 سانتی افقی پکنز

160402** کد

ترمومتر صفحه 10 سانتی افقی پکنز

ترمومتر صفحه 10 سانتی افقی پکنز

 100402** کد

ترمومترهای صفحه 6 سانتی افقی پکنز

ترمومترهای صفحه 6 سانتی افقی پکنز

 063402** کد

ترمومتر

ترمومتر یا دماسنج وسیله ای است که دما یا گرادیان دما (درجه گرم یا سرد بودن یک جسم) را اندازه گیری می کند. یک ترمومتر پکنز دارای دو عنصر مهم است: (1) یک سنسور دما (به عنوان مثال لامپ دماسنج جیوه در شیشه یا سنسور پیرومتریک در ترمومتر مادون قرمز) که در آن با تغییر دما تغییراتی ایجاد می شود.
(2) برخی از ابزارهای تبدیل این تغییر به مقدار عددی (به عنوان مثال مقیاس مرئی که در دماسنج جیوه در شیشه یا بازخوانی دیجیتال در مدل مادون قرمز مشخص شده است). ترمومتر هادر فن آوری و صنعت برای نظارت بر فرآیندها ، در هواشناسی ، پزشکی و تحقیقات علمی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه ترمومتر

برخی از اصول دماسنج برای فیلسوفان یونان دو هزار سال پیش شناخته شده بود. همانطور که هنری کارینگتون بولتون (1900) متذکر شد ، دماسنج “توسعه از یک اسباب بازی خام به یک ابزار دقیق بیش از یک قرن را اشغال کرده است ، و تاریخ اولیه آن مملو از اظهارات غلطی است که با چنان جزم گرایی تکرار شده است که آنها دروغین را دریافت کرده اند مهر اقتدار. پزشک ایتالیایی سانتوریو سانتوریو (Sanctorius ، 1561-1636) [3] معمولاً با اختراع اولین دماسنج معتبر است ، اما استاندارد سازی آن از قرن 17 و 18 به پایان رسید. در دهه های اول قرن هجدهم در جمهوری هلند ، دانیل گابریل فارنهایت دو موفقیت انقلابی در تاریخ دماسنج ایجاد کرد. وی دماسنج جیوه در شیشه (اولین دماسنج پرکاربرد ، دقیق و کاربردی) و مقیاس فارنهایت (اولین مقیاس درجه حرارت استاندارد که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد) را اختراع کرد.

نویسندگان مختلف اختراع دماسنج را به قهرمان اسکندریه نسبت داده اند. گرما سنج یک اختراع واحد نبود ، بلکه یک پیشرفت بود. قهرمان اسکندریه (10–70 میلادی) از این اصل آگاه بود که برخی مواد ، به ویژه هوا ، منبسط و منقبض می شوند و نمایشی را توصیف کردند که در آن یک لوله بسته که تا حدی از هوا پر می شود ، در یک ظرف آب قرار دارد. انبساط و انقباض هوا باعث می شود موقعیت رابط آب / هوا در امتداد لوله حرکت کند. بعداً از چنین مکانیزمی برای نشان دادن گرما و سرمای هوا با لوله ای استفاده شد که در آن سطح آب با انبساط و انقباض گاز کنترل می شود. این دستگاه ها توسط چندین دانشمند اروپایی در قرن 16 و 17 ساخته شده اند ، به ویژه گالیله گالیله و سانتوریو سانتوریو. در نتیجه ، دستگاه ها نشان دادند که این اثر را به طور قابل اعتماد تولید می کنند ، و اصطلاح ترموسکوپ به دلیل انعکاس تغییرات گرمای معقول (مفهوم مدرن دما هنوز بوجود نیامده بود) به کار گرفته شد. تفاوت ترموسکوپ با دماسنج در داشتن مقیاس دومی است. اگرچه اغلب گفته می شود گالیله مخترع دماسنج است ، اما هنوز سندی در دست نیست که وی در واقع چنین سازهایی را تولید کند. اولین نمودار واضح ترموسکوپ در سال 1617 توسط جوزپه بیانکانی (1566 – 1624) منتشر شد: اولین نمایی که مقیاس را نشان می دهد و بنابراین دماسنج را تشکیل می دهد ، سانتوریو سانتوریو در سال 1625 بود. این یک لوله عمودی بود ، که توسط یک لامپ هوا در بالا بسته می شد ، و انتهای پایین آن در یک ظرف آب باز می شد. سطح آب در لوله توسط انبساط و انقباض هوا کنترل می شود ، بنابراین همان چیزی است که اکنون آن را دماسنج هوا می نامیم.

کلمه دماسنج (به شکل فرانسوی) اولین بار در سال 1624 در La Récréation Mathématique توسط J. Leurechon ، که یکی را با مقیاس 8 درجه توصیف می کند ، ظاهر شد. این کلمه از کلمات یونانی θερμός، thermos ، به معنی “داغ” و μέτρον ، مترون ، به معنی “اندازه گیری” آمده است. ابزارهای فوق از این ضرر رنج می برند که آنها نیز فشار سنج هستند ، یعنی به فشار هوا حساس هستند. در سال 1629 ، جوزف سلیمان دلمدیگو ، دانش آموز گالیله و سانتوریو در پادوا ، آنچه را که ظاهراً اولین توصیف و تصویر یک دماسنج مایع در شیشه آب بندی شده است ، منتشر کرد. این به عنوان داشتن یک لامپ در پایین یک لوله مهر و موم شده است که تا حدی با براندی پر شده است. این لوله مقیاس شماره گذاری شده داشت. دلمدیگو ادعا نکرد که این ساز را اختراع کرده است. وی همچنین از شخص دیگری به عنوان مخترع آن نام نبرد. در حدود سال 1654 ، فردیناندو دوم دی مدیسی ، دوک بزرگ توسکانی (1610-1670) چنین ابزاری را تولید کرد ، اولین دماسنج به سبک مدرن ، وابسته به انبساط مایع و مستقل از فشار هوا. بسیاری از دانشمندان دیگر مایعات و طرح های مختلف دماسنج را آزمایش کردند. با این حال ، هر مخترع و هر دماسنج منحصر به فرد بودند – مقیاس استانداردی وجود نداشت. در سال 1665 ، کریستین هویگنس (1695-1629) پیشنهاد کرد که از نقاط ذوب و جوش آب به عنوان استاندارد استفاده شود و در سال 1694 ، کارلو رنالدینی (1615-1698) استفاده از آنها را به عنوان نقاط ثابت در مقیاس جهانی پیشنهاد کرد. در سال 1701 ، ایزاک نیوتن (1742/1726 / 1642) مقیاس 12 درجه ای را بین نقطه ذوب یخ و دمای بدن پیشنهاد کرد.

اجزاء تشکیل دهنده ترمومتر پکنز Pakkens

در تمامی ترمومتر ها از چند قطعه اصلی استفاده شده که این قطعات عبارتند از:

  1. ماده داخل ترمومتر
  2. عقربه
  3. بدنه
  4. صفحه عدد

مواد موجود در ترمومتر پکنز ساقه ای دو فلزی برای اندازه گیری دمای شیر بخارپز استفاده می شود. دماسنج دو فلزی برای پخت و پز در اجاق گاز انواع مختلفی از ترمومتر تجربی بر اساس ویژگی های مواد وجود دارد. بسیاری از دماسنجهای تجربی به رابطه سازنده بین فشار ، حجم و دمای مواد دماسنجی خود اعتماد می کنند. به عنوان مثال ، جیوه هنگام گرم شدن منبسط می شود. اگر برای ارتباط بین فشار و حجم و دما استفاده شود

یک ماده موجود در ترمومتر باید دارای سه ویژگی باشد.

  1. گرمایش و سرمایش باید سریع باشد. به عبارت دیگر ، وقتی مقداری گرما وارد بدنه ای از ماده می شود یا از آن خارج می شود ، ماده باید منبسط شود یا به حجم نهایی خود منقبض شود یا به فشار نهایی خود برسد و عملاً بدون تأخیر به دمای نهایی خود برسد. برخی از گرمای وارد شده را می توان حجم بدن را در دمای ثابت تغییر داد و به آن گرمای نهان انبساط در دمای ثابت می گویند. و بقیه آن را می توان دمای بدن را در حجم ثابت تغییر داد و به آن گرمای خاص در حجم ثابت می گویند. بعضی از مواد این خاصیت را ندارند و برای توزیع گرما بین تغییر دما و حجم مدتی طول می کشد.
  2. گرمایش و سرمایش باید برگشت پذیر باشد. به عبارت دیگر ، این ماده باید بتواند غالباً با همان افزایش و کاهش گرما گرم و سرد شود و همچنان هر بار به فشار ، حجم و دمای اولیه خود بازگردد. بعضی از پلاستیک ها این خاصیت را ندارند ؛
  3. گرمایش و سرمایش باید یکنواخت باشد. به عبارت دیگر ، در کل دامنه ای که برای آن در نظر گرفته شده است

قیمت ترمومتر پکنز

فروشگاه پرتو تکنیک با بیش از ۲۰ سال سابقه در صنف تاسیساتی کشور نماینده و وارد کننده محصولات پکنز(PAKKENS) ترکیه می باشد. پرتوتکنیک جهت افزایش سطح کیفی صنایع در حوزه ابزاردقیق ترمومتر پکنز را با بهترین قیمت و کیفیت به فروش می رساند. جهت مشاهده قیمت ترمومتر مورد نظر روی تصویر کلیک کرده و یا با ما تماس حاصل بفرمایید.

فروشگاه پرتو تکنیک نمایندگی ترمومتر پکنز در ایران می باشد و خدمات پس از فروش ترمومتر پکنز را نیز به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.